Categories: Aktuality

by Jozef Marko

Share

Categories: Aktuality

by Jozef Marko

Zdieľať

Ako tradične, bola aj v roku 2023 dnes, 1. mája, v rámci programu otvorenia sezóny v Lesníckom skanzene vo Vydrovskej doline, oficiálne vyhlásená anketa o Cenu Jozefa Dekréta Matejovie

Je to príležitosť, aby kolegovia, známi či priatelia napísali na Slovenskú lesnícku komoru, že poznajú lesníka, ktorému práca v lese a pre les nie je len zamestnaním, ale povolaním. Povolaním, ktorému sa venuje nie preto, že musí chodiť do práce aby uživil svoju rodinu, ale preto, že práca mu je zároveň koníčkom a vníma ju ako poslanie.

„Som presvedčený o tom, že vo svojom okolí poznáte lesníkov, ktorí si zaslúžia, aby sa o ich práci dozvedeli aj ostatní priaznivci lesa. Preto pošlite menovitý návrh na udelenie Ceny Jozefa Dekréta Matejovie so stručným zdôvodnením nominácie na adrese Slovenskej lesníckej komory, Študentská 20, 960 01 Zvolen alebo e-mailom na slsk@slsk.sk, najneskôr do 2.6.2023.

Následne komisia zložená zo zástupcov vyhlasovateľov vyberie jedného laureáta, ktorý bude ocenený na Dni stromu 2023 v Lesníckom skanzene vo Vydrovskej doline,“ hovorí predseda Slovenskej lesníckej komory Ing. Igor Viszlai.

Súvisiace príspevky